Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

 

    MISS EARTH       
 

 

 

 2001, Denmark  Catharina Svensen

  Svensen

 

 Argentina (3rd RU), Denmark (winner), Brazil (1st RU) & Kazakhstan (2nd RU)

 2002, Bosnia/Herzegovina  Dzejla Glavovic (dethroned)
          Kenya  Winnie Adah Omwakwe

  Glavovic

 

 2003, Honduras  Dania Prince 

  Afghanistan

 
 Brazil (1st RU), Honduras (winner), Costa Rica (2nd RU) & Poland (3rd RU)

 2004, Brazil  Priscilla Meirelles

 
 Singapore, Vietnam, Tanzania, Thailandm Unknown

 
 Vietnam, Thailand and Bosnia & Herzegovina

  Meirelles

 2005, Venezuela  Alexandra Braun

 
 
Serbia & Montenegro (3rd RU), Dominican Republic (1st RU) 
 
Winner Venezuela & Poland (2nd RU)

    Braun

 2006, Chile Hil Hernandéz

  Hernandéz

 2007, Canada Jessica Trisko

 

  Trisko

 2008, Philippines Karla Paula Ginteroy Henry

  Bosnia & Herzegovina

 
 Brazil (3rd RU), Mexico (2nd RU), Philippines (winner) & Tanzania (1st RU)

 2009, Brazil Larissa Lamos

  Lamos

 2010, India Nicole Faria
 2nd, Ecuador, Jennifer Stephanie Pazmino Saldana
 3rd, Thailand, Watsaporn Wattanakool
 4th, Puerto Rico, Yeidy Enid Bosques Pérez


 Top 7 finalists:
 Japan  Marina Kishira
 South Africa  Nondyebo Yeyethu Dzingwa
 Venezuela  Mariángela Haydée Manuela Bonanni Randazzo


 Top 14 semi-finalists: 
 Czech Republic  Carmen Justova
 Italy  Ilenia Arnolfo
 Netherlands  Desirée van den Berg 
 Russia  Victoria Schukina
 Ukraine  Valentyna Zhytnyk
 U.S.A.  Danielle Bounds
 Vietnam  Luu Thi Diem Huong

  Faria

 2011, Ecuador  Olga Mercedes Álava Vargas
 1st RU Brazil  Drielly Araujo Bennettone
 2nd RU Philippines  Athena Mae Imperial
 3rd RU Venezuela Carolina Gabriela Medina Peschiutta
 

 Top 8:
 Bosnia & Herzegovina  Aleksandra Kovacevic
 Crimea  Nina Astrakhantseva
 Mexico  Casandra Becerra Vásquez
 Zimbabwe  Thandi Muringa

 Top 16:
 Japan  Tomoko Maeda
 Paraguay  Nicole Elizabeth Huber Vera
 Portugal  Susana Nogueira
 Slovenia  Rebecca Kim Lekse
 Sweden  Renate Veronica Cerljean
 Taiwan  Cherry Liu
 Thailand  Niratcha Tungtisanont
 Ukraine  Khyrystyna Oparina

 
 Philippines (3rd), Ecuador (Winner), Brazil (2nd) & Venezuela (4th)

 2012, Czech Republic  Tereza Fajksova
 2  Philippines  Stephanie Dianne Damondamon Stefanowitz
 3  Venezuela  Osmariel Maholi Villalobos Atencio
 4  Brazil  Camila Brant Gonçalves


 Top 8

 Nepal  Nagma Shrestha
 Russia  Nataliya Pereverzeva
 South Africa  Tamerin Jardine
 U.S.A.  Siria Ysabel Bojorquez

 Top 16

 Costa Rica  Fabiana Granados Herrera
 Germany  Nel-Linda Zublewitz
 Italy  Giulia Capuani
 Japan  Megumi Noda
 Korea  Kim Sa-ra
 Mexico  Lourdes Paola Aguilar Concha
 Poland  Justyna Rajczyk
 Scotland  Sara Pendar

 
 Brazil (3rd RU), Czech Republic (Winner), Philippines (1st RU)
 & Venezuela (2nd RU)

 

 2013, Venezuela  Alyz Sabimar Henrich Ocando

 
2  Austria Katja Wagner
 3  Thailand Punika Kunsuntornrat
 4  Korea Catharina Choi Song-ee

 
Top 8
 Mexico  Yuselmi Cristal Silva Dávila
 Philippines Angelee Claudett delos Reyes 
 Poland  Aleksandra Szczesna
 Serbia  Andjelka Tomasevic

 Top 16
 Chile Natalia Lermanda Margarit
 China 
Lisa Xiang Yang
 France Sophie Garénaux
 Mauritius Virginie Dor
za
 South Africa 
Ashanti Mbanga
 Spain 
Cristina Martínez Murcia
 Turkey 
Ezgi Avci
 U.S.A 
Nicolle Velez

  India, Indonesia & Israel

 
 
WINNERS: Miss Earth Fire Catharina Choi (Korea), Miss Earth Air Katia Wagner  (Austria),Miss Earth 2013 Alyz Henrich (Venezuela), and Miss Earth Water Punika  Kulsoontornrut  (Thailand).  

  Winner

 2014, PHILIPPINES Jamine Herrel
 2  U.S.A  Andrea Neu
 3  Venezuela  Maira Alexandra Rodríguez
 4  Russia  Anastasiya Trusova


 
Top 8

 Brazil, Mongolia, Slovak Republic, Spain
 
 
Top 16
 Colombia,Egypt, Korea, Mexico, Scotland, Tahiti, Thailand and Zambia

  

 Winner Philippines

 2015, Philippines  Angelia Gabrena Paglicawan Ong
 
2  Australia   Dayanna Grageda
 3  USA   Brittany Ann Payne
 4  Brazil   Thiessa Sickert Veloso

 Brazil (4th), USA (3rd), Winner Philippines & Australia (2nd)

 2016, Ecuador  Katherine Elizabeth Espín Gómez
 2 Colombia  Michelle Gómez
 3 Venezuela  Stephanie Ysabel De Zorzi Landaeta
 4 Brazil  Bruna Zanardo

 Brazil, Ecuador, Colombia & Venezuela

 Top 8: 
Russia, Sweden & USA, Vietnam
 Top 16:  Australia, England, Italy, Mexico, Nepal, Northern Ireland, South Korea,
 & South Africa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                

 

 

 

©2016 MISS EARTH | Beauty pageants Worldwide LEMPIMISSIT The most visited pageant fan site in Europe 10 years as the leading Scandinavian Beauty pageant Site - suntuubi.com